май, 2020 ел
дүшәмбе

26 май көнне 6.45 сәгатьтә «Татарстан радиосы»нда «Яңа көн» программасы чыгачак. Анда гражданнарның үз-үзеңне изоляцияләүдән чыкканнан соң күчемсез милекне рәсмиләштерү үзенчәлекләре турында сөйләячәкләр.

май, 2020 ел
чәршәмбе

Күчемсез милекне арендалауга ничек ташлама алырга?

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе кайнар линияне эшләтеп җибәрде. Анда шалтыратучылар күчемсез милекне дәүләт теркәвенә алу туктатылган очракта, нәрсә эшләргә кирәклеген  белә ала. Әлеге кайнар линияне апрель дәвамында көн саен 8.00 дән 12.00 гә кадәр һәм 13.00 дән 17.00 гә кадәр үткәрү планлаштырыла.

апрель, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе кайнар линия ача, анда шалтыратып, гражданнар күчемсез милекне дәүләт теркәве туктатылган очракта нәрсә эшләргә кирәклеген беләчәк.

март, 2020 ел
сишәмбе

24 мартта 13.30 сәгатьтә «Татарстан 24» телеканалында туры эфир булачак, аның кысаларында Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсенең кече һәм урта бизнеска ярдәм итү чаралары турында фикер алышачаклар.

март, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе яңа коронавирус инфекциясе таралу куркынычын киметү максатыннан 18 марттан башлап барлык бүлекләрдә гражданнарны кабул итүне туктата.

декабрь, 2019 ел
дүшәмбе

3 декабрьдә 8.00 дән 12.00гә кадәр Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе күчемсез милекнең кадастр бәясе һәм аңа карата дәгъва бирү белән бәйле сораулар буенча кайнар линия үткәрәчәк.

ноябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

2019 елның 15 ноябреннән өлешчеләрнең хокукларын яклау фонды торак-төзелеш кооперативлары әгъзаларына түләүләрне гамәлгә ашыра ала торган нормалар үз көченә керә.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе кече һәм урта эшмәкәрлек вәкилләре тапшырган документлар пакетлары буенча дәүләт теркәве срокларын кыскартты.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

2019 елның 9 аенда Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсе тарафыннан эскроу счетлары механизмын кулланып өлешләп катнашу буенча 637 килешү теркәлгән.