апрель, 2020 ел
сишәмбе

Яңа үсентеләр урман фондларында, Татарстан шәһәрләре һәм авыллары парклар һәм скверларында, аллеяларда утыртылачак.

чәршәмбе

Республикада бер тапкыр бирелә торган түләүгә 33 меңнән артык кеше дәгъва итә, алар 75 һәм 50 мең сум алачак.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Бөек Ватан сугышында катнашучыларга ТАССРның 100 еллыгы хөрмәтенә 25шәр мең сум бүлеп бирде.

чәршәмбе

1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгы уңаеннан районның үзәкләштерелгән китапханәләр системасы һәм «Хезмәткә дан» район газетасы шигырь бәйгесе игълан итә.

дүшәмбе

2020 елның 30 гыйнварында Баулы муниципаль районы ГХАТ бүлегендә тантаналы рәвештә Ана капиталы сертификаты һәм14 яше тулган егетләргә һәм кызларга Россия Федерациясе гражданины паспорты тапшырылды.

гыйнвар, 2020 ел
чәршәмбе

«Җиңү волонтерлары» бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте һәм «Без киләчәк яклы» иреклеләр хәрәкәте активистлары «Блокада икмәге» акциясе үткәрделәр.

2нче мәктәпнең актлар залында «Ленинград блокадасы» темасына тарихи-интеллектуаль викторина узды.

гыйнвар, 2020 ел
дүшәмбе

6нчы мәктәптә ТАССРның 100 еллыгын, Баулы районының 90 еллыгын һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгын бәйрәм итү кысаларында очрашу узды. Баулы районының элеккеге җитәкчесе Ансель Рахманкулов өлкән сыйныф укучыларына безнең төбәк, аның үткәне, шулай ук авыр сугыш еллары турында күп кенә кызыклы фактлар сөйләде.

Җиңүнең 75 еллыгы уңаеннан бер тапкыр бирелә торган түләү һәр ветеранга 75 мең сум, тыл хезмәтчәннәренә 50 мең сум тәшкил итәчәк.