май, 2022 ел
чәршәмбе

Бөек бәйрәм - Җиңү көне якынлаша. Традиция буенча Баулы укучылары “Җиңү хатлары” бөтенроссия акциясенә кушылды.

апрель, 2022 ел
җомга

Иске татар зиратында, Халыкара Һәйкәлләр һәм күренекле урыннар көне кысаларында, “Яшьләр дөньясы” ММЦ каршындагы яшьләр иҗтимагый берләшмәләре активистлары татар шагыйре, Бөек Ватан сугышы ветераны Сирин Батыршинның кабере тирәсендә өмә үткәрделәр.

7 майда барлык теләүчеләр Бөек Җиңүнең 77 еллыгына багышланган Баулы районы авыл җирлекләре буенча “Без онытмыйбыз...” автоузышында катнаша ала.

апрель, 2020 ел
шимбә

Баулы районы «Җиңү волонтерлары» Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте активистлары Бөек Ватан сугышында ата-бабаларыбызның үлемсез батырлыгына багышланган патриотик акция үткәрделәр.

февраль, 2020 ел
чәршәмбе

Баулы агрокөллиятенең актлар залында Сталинград сугышына багышланган тарихи квесты узды.

гыйнвар, 2020 ел
чәршәмбе

2нче мәктәпнең актлар залында «Ленинград блокадасы» темасына тарихи-интеллектуаль викторина узды.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Казанда югары уку йортларының иҗтимагый үзәкләре һәм Җиңү волонтерлары яшьләр хәрәкәте активы мәктәбе эшли башлады.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Баулы агрокөллиятенең актлар залында Әниләр көненә багышланган матур бәйрәм концерты узды.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Мәскәүдә "Янәшәдә яшәүче геройлар" бөтенроссия конкурсы призеры булган баулыны бүләкләделәр.

октябрь, 2019 ел
җомга

«Яшьләр дөньясы» күппрофильле яшьләр үзәгенең яшьләр белән эшләү буенча белгече, Баулы районының «Җиңү волонтерлары» бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте координаторы Артур Гәрәев  Бөтенроссия конкурсында «Видеороликлар» номинациясендә өченче урынны яулады.