февраль, 2020 ел
сишәмбе

Хезмәт күрсәтүнең сыйфатын күтәрү, шулай ук Россия Федерациясенең бөтен территориясендә ФГИС ЕГРН алып баруга күчү өчен Росреестр рәсми сайтта планлы техник эшләр башкара.

дүшәмбе

24 сентябрь көнне 8.00дән 12.00гә кадәр Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе күчемсез милек объектларына арест салу һәм  аны алдыру тәртибе белән бәйле сораулар буенча «Бердәм кайнар линия көне» үткәрәчәк.

җомга

16 сентябрьдә «Кадастр эшчәнлеге турында» һәм «Күчемсез милекне дәүләт теркәвенә алу турында»гы законнарга кертелгән үзгәрешләр үз көченә керә.

чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе һәм ТР Кадастр палатасы вәкилләре “Игелекле эшләр көне” хәйрия фондына ярдәм сорап мөрәҗәгать итүче гражданнар өчен беренче тапкыр консультация үткәрделәр.

5 сентябрьдә ТНВ телеканалында чыгучы «Манзара»  программасында Татарстан Росреестры вәкиле катнашачак.

Утырыш кысаларында Иҗтимагый совет әгъзаларына хокукларны теркәү һәм кадастр исәбенә куюны туктату очракларын киметү буенча максатчан күрсәткечләргә ирешү турында хәбәр ителде. Шулай ук гариза бирүчеләр белән электрон элемтә каналларын кулланып хезмәттәшлек мәсьәләләре яктыртылды.

сишәмбе

Федераль кадастр палатасы рәсми рәвештә күчемсез милекнең Бердәм дәүләт реестрыннан (ЕГРН) белешмәләр бирү буенча сервисны эшләтеп җибәрде. Хәзер закон нигезендә, ведомство күчемсез милек объектлары турында мәгълүматларны өч тәүлек эчендә бирергә тиеш. Сервис мәгълүмат бирү вакытын берничә минутка кадәр киметергә мөмкинлек бирде.