май, 2020 ел
пәнҗешәмбе

6 майдан башлап Татарстан халкы зиратларга бара ала. Тик 1 сәгать эчендә ничек зиратка барып кайтырга өлгерергә?

Барлык санитар-эпидемиологик куркынычсызлык таләпләрен үтәгәндә йомшарту чаралары булырга мөмкин.

Үз-үзеңне изоляцияләү режимын катгый үтәргә киңәш ителә.

май, 2020 ел
чәршәмбе

Баулы районында бүгенге көнгә, 6 майга, коронавирус белән хәл тотрыклы кала. Узган тәүлек эчендә авыручылар артмады.

пәнҗешәмбе

Бүген шәһәр урамнарында ЮХИДИ хезмәткәрләре экипажлары артты.

29 апрельгә булган мәгълүматларга караганда, Баулыда элеккечә ике пациент өйдә дәвалана.

сишәмбе

Билгеле булганча, Мәскәү һәм Санкт-Петербургтан килгән кешеләр ике атна дәвамында үз-үзләрен изоляцияләү режимын үтәргә тиеш. Баулы районында андыйлар 32 кеше. Шуларның берсе Баулы журналисты белән әңгәмә корырга ризалашты.

җомга

23 апрельгә булган мәгълүматка караганда, Татарстанда 57 кеше коронавирус белән чирләгән, ә тулаем Россия буенча - 4774 кеше.