ноябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Баулы яшьләрен 16 ноябрьдә "Ватан"яшьләр клубында узачак кичәгә чакыралар.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Бүген Муса Җәлил исемендәге мәдәният йортында Халыклар бердәмлеге көне уңаеннан бәйрәм концерты булды.

чәршәмбе

Кичә Казанда «Җиңү волонтерлары — #75АДЫМ» йомгаклау белем бирү форумы ачылды. Сменага Татарстанның барлык районнарыннан, шул исәптән Баулы муниципаль районыннан да, 16 яшьтән 30 яшькә кадәрге 130 яшь кеше килгән иде.

Баулы районында җинаятьчелек торышына анализ җинаятьләр саны артуын күрсәтә.

октябрь, 2019 ел

Баулы районы аналогтан цифрлы телесигналга күчте.

Баулылар халыкның барлык категорияләре арасында ГТО җәйге фестиваленең зона этабында җиңү яуладылар.

пәнҗешәмбе

Баулыларны һәм шәһәребез кунакларын 12 октябрьдә 7дә Агросәнәгать паркында узачак ярминкәгә чакыралар.

пәнҗешәмбе

Баулыларны һәм шәһәребез кунакларын 5  октябрьдә 7дә Агросәнәгать паркында узачак ярминкәгә чакыралар.

сентябрь, 2019 ел
җомга

Баулыда Өлкәннәр көненә багышланган «Автобабай» республика машина йөртү осталыгы бәйгесенең район этабы узды. Бүген тәҗрибәле шоферлар машина йөртү осталыгында һәм юл йөрү кагыйдәләрен белүдә  ярыштылар.

2019 елның 28 сентябрендә 7 сәгатьтә Агросәнәгать паркында өлкәннәр көненә багышланган бәйрәм ярминкәсе узачак.