март, 2020 ел
чәршәмбе

Баулыларга "пасхаль фотобаттл" конкурсында катнашырга тәкъдим итәләр. (0+)

гыйнвар, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы хәбәр итүенчә,    2020 елда  Россия  авыл  яшьләре  берлеге  яшь активистлар  үз инициативалары  белән  авылларны  үстерү өчен  шөгыльләнәчәк  проект офисын -  гражданнар  активлыгына ярдәм  итү  һәм аны  үстерүнең  тотрыклы  инфраструктурасын    төзергә  сәләтле  командаларны  ачыклау  буенча  конкурс  уздыра.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Баулы муниципаль районының 90-еллыгына багышланган юбилей логотибын булдыру максатыннан, бәйге игълан ителә.

сишәмбе

"Татарстан Республикасы халык сәнгать һөнәрләрен һәм кәсепләрен үстерү үзәге" Татарстан Республикасы һөнәрчелек палатасы белән берлектә Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов ярдәме белән "Татарстан Республикасының туристлык сувениры-2019" IV ачык конкурсы башлануы турында игълан итә.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Хөкүмәтенең халык сәнгать һөнәрләре өлкәсендә кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларына ярдәм итүгә грантларын алуга конкурста катнашуга гаризалар кабул итү игълан ителде.

сишәмбе

Казанда XI Халыкара яшьләр кинофестивале кысаларында "7 көн эчендә кино" проекты старт алды.