июль, 2022 ел
пәнҗешәмбе

22 июльдә шәһәрнең үзәк мәйданында "Нескучный двор" ишегалды лагерен ачу тантанасы булачак.

Ял итүчеләр көче белән әзерләнгән концерт 10:00 башланачак.

май, 2022 ел
чәршәмбе

Бөек бәйрәм - Җиңү көне якынлаша. Традиция буенча Баулы укучылары “Җиңү хатлары” бөтенроссия акциясенә кушылды.

сишәмбе

Бүген Чернобыль АЭСы ликвидаторлары истәлегенә куелган һәйкәл янында "Чернобыль: бу кабатланырга тиеш түгел..." дигән истәлекле чара узды, ул Чернобыль АЭСындагы һәлакәтнең 36 еллыгына багышланган иде.

апрель, 2022 ел

Бу язда 35 яшь баулылы Россиянең кораллы көчләре сафларын тулыландырачак.

җомга

«Баулы муниципаль районының яшьләр эшләре буенча бүлеге» МКУ «2020-2025 елларга Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районында яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» муниципаль программасында катнашучылар исемлекләрен формалаштыруга бәйле рәвештә, «2020-2025 елларга Татарстан Республикасында яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» ярдәмче программасы кысаларында исәптә торучы яшь гаиләләрдән яңадан теркәлү узуларын һәм документларны яңартуларын сорый.

Баулыда, 9 июньнән 12 июньгә кадәр, "Сабантуй. АРБА-ФЕСТ 2022 " авто-туризм фестивале узачак.

7 майда барлык теләүчеләр Бөек Җиңүнең 77 еллыгына багышланган Баулы районы авыл җирлекләре буенча “Без онытмыйбыз...” автоузышында катнаша ала.

декабрь, 2021 ел
сишәмбе

“Яшьләр дөньясы” күппрофильле яшьләр үзәге 35 яшькә кадәрге балаларны, яшүсмерләрне һәм яшьләрне түбәндәге иҗат берләшмәләре дәресләренә чакыра.

май, 2021 ел
чәршәмбе

“Яшьләр дөньясы” күппрофильле яшьләр үзәге каршында "Синең психолог” дигән психологик консультацияләр сервисы булдырылды. Анда психолог Илмира Әюпова өлкәннәргә, балаларга һәм яшүсмерләргә консультация бирә.