октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Баулы быел тоташ төзелеш мәйданчыгын хәтерләтә. Ремонт эшләре шәһәрнең һәр почмагында бара дип әйтергә мөмкин. Яз көне башланган Җиңү һәм Хезмәт Даны паркын реконструкцияләү эшләре шулай ук дәвам итә.

август, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Безнең районда укучыларны ун мәктәп автобусы йөртә. Алар арасында быел гына кулланыла башлаган яңалары да, инде шактый файдаланылган искерәкләре дә бар. Әмма барлык автобусларга да бертигез җитди таләпләр куела. Тикшерү барышында кайбер җитешсезлекләр ачыкланды.

июль, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген муниципаль хезмәткәрләр, шәһәрнең спорт мәктәпләре коллективлары, балталар һәм секаторлар белән коралланып, өмәгә чыктылар. Алар “Өч тау” (“Трехгорка”) дип аталган урман массивында җыештырдылар, коры агачларны кистеләр, шул ук вакытта район хуҗалыклары өчен яфрак азык әзерләделәр.