дүшәмбе

2024 елның 16 июленнән 22 июленә кадәр Татарстан Республикасы территориясенең кайбер урыннарында урманнарның янгын куркынычы югары булуы көтелә (4 класс).

Татарстан Республикасы Хөкүмәте Россия Федерациясе Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы һәм «Диалог Регионы» коммерцияле булмаган автоном оешмасы белән берлектә «Әниләр медиада» белем бирү проектын башлап җибәрә.

Россия почтасы көненә «Татарстан почтасы» федераль почта элемтәсе Идарәсенең 33 хезмәткәре мактаулы бүләкләр алды, аларны аларга Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары Шамил Гафаров, Татарстан Республикасы дәүләт идарәсе цифрлы үсеш, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министры Айрат Хәйруллин һәм Россия Почтасының Волга макрорегионы директоры Андрей Попов тапшырды.

якшәмбе

15 июль көнне Баулы районы территориясендә урыны белән яшенле яңгырлар, яңгыр вакытында кыска вакытлы, секундына 15-20 метр тизлектә искән көчле җил көтелә.

җомга

Россия гадәттән тыш хәлләр Министрлыгының Татарстан Республикасы буенча баш идарәсе хәбәр итә:

Комбайн паркының әзерлеген район башлыгы урынбасары Ринат Хәмидуллин, авыл хуҗалыгы Министрлыгы вәкиле Валентин Спичков карады.

пәнҗешәмбе

11 июльдә, Татарстан Республикасы буенча, урыны белән яшенле яңгырлар, боз явуы, төньяктан секундына 20-24 метр тизлектә искән көчле җил көтелә.

11 июльдә кичен, 12 июльдә төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә көтелә:

- төньяктан секундына 15-20 метр тизлектә көчле җил;

- урыны белән көнчыгыш районнарда яшенле яңгыр, боз явуы ихтимал.

чәршәмбе

10 июльдә кичен, 11 июльдә төнлә һәм көндез яшенле яңгырлар һәм  секундына 15-20 метр тизлектә искән көчле җил көтелә.

Социаль фондның Татарстан бүлекчәсе контакт-үзәгенә 2024 ел башыннан 637 мең 910 мөрәҗәгать килгән.