дүшәмбе

21 февральгә кадәр һәркем легендар бренд өчен тавыш бирә ала.

6нчы мәктәптә ТАССРның 100 еллыгын, Баулы районының 90 еллыгын һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгын бәйрәм итү кысаларында очрашу узды. Баулы районының элеккеге җитәкчесе Ансель Рахманкулов өлкән сыйныф укучыларына безнең төбәк, аның үткәне, шулай ук авыр сугыш еллары турында күп кенә кызыклы фактлар сөйләде.

пәнҗешәмбе

Баулы авылларында фольклор коллективларының «Халык җәүһәрләре» район фестивале уза. Ул районының 90 еллыгына һәм ТАССРның 100 еллыгына багышланган.

гыйнвар, 2020 ел

Баулы шәһәренең шәхси-команда беренчелеген ТАССРның 100 еллыгына багышладылар.

Баулыларны ТАССР төзелүнең 100 еллыгына багышланган «МОЙ КРАЙ, МОЙ ВЗГЛЯД» фотоконкурсында катнашырга чакырабыз.

дүшәмбе

Бүген ТАССРның яшьтәше, Баулы районының иң өлкән мөгаллимәсе Кәбирә Шагали кызы Мәрдәнова үзенең күркәм юбилеен билгеләп үтә.

декабрь, 2019 ел
шимбә

Бүген «Трехгорка» чаңгы базасын ачу тантанасы булды. Ул Баулы районының 90 еллыгына, ТАССР оешуга 100 ел тулуга багышланды.

ноябрь, 2019 ел
җомга

Бүген Баулы муниципаль районы Советының утырышлар залында район башлыгы Рамил Гатиятуллин җитәкчелегендә ТАССРның 100 еллыгын һәм Баулы районының 90 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек буенча оештыру комитетының беренче утырышы узды. Оештыру комитеты составына район җитәкчелеге, сәнәгать предприятиеләре, иҗтимагый оешмалар җитәкчеләре керде.

август, 2019 ел
җомга