2020 ел башыннан баулылар "Халык контроле" системасында 24 хәбәр калдырган

2020 елның 9 апреле, пәнҗешәмбе

2020 елның 5 мартыннан 5 апреленә кадәр Баулы районында яшәүчеләр «Халык контроле» системасына сигез тапкыр мөрәҗәгать иткән. Гаризаларның барысы да диярлек Баулы халкыннан.

Агымдагы елда явым-төшем аз булуга карамастан, баулылар кыш айларында еш кына юлларның һәм тротуарларның чистартылмавына зарланган. Яз җитү белән баулылар территорияләрне төзекләндерү темасына ешрак зарлана башлаган.

Мәсәлән, Эльвира Х. Первомайская урамындагы 145-нче номерлы йорт янындагы урам яктырткычларының төзек булмавына зарланган. Гариза белән янәшә «Заявка хәл ителгән» дигән билге тора.

Рәсүл И.түбәндәге гариза калдырган: «Энгельс урамы буенча 134-нче номерлы йорттан чишмәгә кадәр кыштан соң чокырлар барлыкка килде, бик күп кар сулары җыелды. Чокырларны бетерү буенча чаралар күрүегезне сорыйм". Район башкарма комитеты ни өчен җавап бирде:

"Эшләрне 2020 елның 1 ноябренә кадәр башкару планлаштырыла".

Баулылы Ирек К. «Халык контроле» системасы аша үзәк мәйдан территориясен тәртипкә китерүне сорый. "Водоканал" җирне казып, теләсә ничек күмеп куйды. Бер урында брусчатка сүтелгән, янында грунт ята. Моңа тиздән бер ел була. Төзәтүегезне сорыйм, үзәк мәйдан бит», - дип яза ул. Бу гариза янында "Эштә" дигән статус тора.

Автор: Кадрия Гыймазова.

Фото: РБК.