Татарстанның 100 легендар бренды өчен тавыш бирү башланды

2020 елның 20 гыйнвары, дүшәмбе

Бүген «Татарстан Республикасының 100 легендар бренды» масштаблы проектында тавыш бирү башланды. Бу проект республиканың үткәне, бүгенгесе һәм киләчәге белән бәйләргә тиеш. Оештыручылар хәбәр иткәнчә, проект ТАССРның 100 еллыгына багышлана.

Үз фикеренчә, легендар брендка һәркем тавыш бирә ала. Моны сылтама буенча эшләргә мөмкин.

Татарстанның гасырлык тарихын билгеләүче йөзләгән әйдәп баручы брендны тавыш бирү нәтиҗәләре буенча ачыклаячаклар.

Татарстанлылар проект өчен брендларны ноябрь-декабрь айларында тәкъдим итә алдылар, ә тавыш бирү үзе 21 февральгә кадәр дәвам итәчәк. Легендар брендларны 16 тармак буенча билгеләячәкләр, 57 җиңүчене сайлаячаклар.

Калган 43-се Татарстанның һәр районында сайлаячаклар - тавыш бирү 1 марттан 31 мартка кадәр узачак. Бу этапта катнашу өчен гаризаларны 23 февральгә кадәр тапшырырга мөмкин, дип хәбәр итә "Татар-информ"МА.