Баулы районы башкарма комитеты җитәкчесе "Шатлык" тернәкләндерү үзәген тикшерде

2022 елның 9 декабре, җомга

Бүген инвалидлар декадасы кысаларында Баулы районы башкарма комитеты җитәкчесе Данияр Бакиров мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә булды, социаль хезмәтләр алучыларның яшәү шартлары белән танышты.

1998 елда ачылган тернәкләндерү үзәге инвалид балаларны 18 яшькә кадәр комплекслы тернәкләндерүдә махсуслаша. Тернәкләндерү узу өчен төрле диагнозлы балалар кабул ителә: ДЦП, нейроинфекция нәтиҗәләре, баш сөяге-ми җәрәхәтләре нәтиҗәләре, психомотор һәм сөйләм үсеше тоткарлану, нерв системасы һәм терәк-хәрәкәт аппараты авырулары һәм башкалар.

Үзәк аз мобильле гражданнарга социаль ярдәм күрсәтү өчен барлык кирәкле әйберләр бар.  Күп функцияле уен бүлмәләре, педагоглар кабинетлары, лекцияләр, коррекцион үсеш алу уеннары һәм дидактик әсбаплар, йомшак модуль һәм сенсор җиһазлары белән җиһазландырылган.

ОВЗлы һәм инвалид балалар өчен аерым йокы бүлмәләре, санузеллар, уен бүлмәләре бар.