сишәмбе

Баулы районы аналогтан цифрлы телесигналга күчте.

дүшәмбе

Бүген Татарстанда федераль телеканалларның аналоглы телевидениесе өзелде.

пәнҗешәмбе

Әгәр дә сез әле цифрлы телевидениегә кушылмаган булсагыз, 14 октябрьдән соң кара экран каршында утырып калуыгыз бар.

чәршәмбе

Цифрлы ТВның ике төп өстенлеге - бу сигналның сыйфаты һәм тотрыклылыгы һәм илебезнең иң ерак почмакларына күп каналлар җиткерү мөмкинлеге.

сишәмбе

Җирле тапшыруларны тамашачылар яңа телевизорларда яки приставка тоташтырып карый алачак.

дүшәмбе

якшәмбе

Аналог телетапшырулары туктатылуга аз гына вакыт калды! Татарстанда бу 14 октябрьдә булачак. Телетапшыруларны инде хәзер үк югары сыйфатта карау өчен, алдан ук цифрлы җиһазлар сатып алырга чакырабыз!

җомга

2019 елның 14 октябрендә Татарстанда гомумроссия каналларын аналог трансляцияләү туктатыла. Цифрлы телевидениегә ничек күчәргә? Баулы районы башкарма комитеты җитәкчесенең инфраструктура үсеше буенча урынбасары Илнар Вәлиев шул хакта җентекләп сөйләде.

пәнҗешәмбе

10 көннән Татарастан Республикасында аналог телевидениесе тапшыруларын күрсәтү бетерелә. "Цифра"га күчү мәсьәләсе буенча кемгә мөрәҗәгать итәргә икәнлеге турында Баулы муниципаль районы башкарма комитеты инфраструктура үсеше бүлеге җитәкчесе Рида Адамова аңлатма бирә.

чәршәмбе

Гражданнарның социаль якланмаган категорияләренә цифрлы эфир телевизион тапшыруларга күчкәндә адреслы ярдәм күрсәтү максатларында, Татарстан Министрлар Кабинеты тарафыннан цифрлы телевизион тапшырулар сигналын кабул итү өчен кирәкле цифрлы телевизион приставка һәм телевизион антенна алу чыгымнарын компенсацияләүне күздә тота торган карар кабул ителде.