март, 2018 ел
дүшәмбе

Кичә иртәнге сәгатьләрдән мәчеттә бәйрәм рухы хакимлек итте. Бинага керүчеләрне татар халкының борынгы көнкүреш кирәк-яраклары - кулдан чигелгән сөлгеләр, сәке япмалары, ашъяулыклар һәм башкалардан ясалган күргәзмә һәм хуҗабикәләрнең уңганлыгын чагылдырган, авыздан сулар китергән тәм-томнар куелган өстәлләр каршы алды.

Баулыда «Сэлам» кубогына республика мөхтәсибәтләре арасында волейбол ярышлары үтә. Анда Татарстанның тугыз районныннан килгән ун команда катнаша.

"Ромашка" һәм "Кояш" исеме астында 2 команда үзара ярыштылар, үзләренең зирәклекләрен төрле яктан сынадылар."Таныш булыйк, мин..", "Тәлникәдә нәрсә", "Музыйкаль каймак", "Әдәби викторина" кебек уеннарда катнашып, 2 балл аерма белән, " Ромашка" командасы җиңүче булды.