Баулыларга күчемсез милек сатып алучыларны яклауга юнәлдерелгән законнардагы яңалыклар турында сөйләячәкләр

2020 елның 13 гыйнвары, дүшәмбе

Бүген, 13 гыйнварда, "Яңа Гасыр" телеканалында "Яңалыклар" программасында мошенниклар гамәленнән зыян күргән күчемсез милек сатып алучыларны яклауга юнәлдерелгән законнардагы яңалыклар турында сюжет чыгачак. Сүз намуслы сатып алучылар югалткан торак өчен компенсациянең яңа кагыйдәләре турында барачак.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе урынбасары вазифаларын башкаручы Людмила Кулагина һәм Татарстан Республикасы Кадастр палатасы директоры урынбасары Ләйсән Рәхмәтуллина сатып алынган торактан мәхрүм калган намуслы сатып алучы китерелгән зыянны тулысынча компенсацияләүгә исәп тота ала, дип аңлаттылар.

«Яңалыклар» программасының чыгу вакыты 19.30, 20.30 һәм 21.30. Татар телендә-18.30.

Өстәмә рәвештә шуны хәбәр итәбез, булган теле - һәм радиоэфирларның язмалары белән Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенең рәсми сайтында танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru «Матбугат хезмәте: «видеосюжеты», «радиоэфирлар», «ВК» социаль төркемендә ("ВК") vk.com/rosreestr16 шулай ук «Росреестр Татарстан» каналында Youtubeга.

Матбугат хезмәте