Үзбәкстан Генконсулы Баулы районында булды

2019 елның 13 декабре, җомга

Узбәкстан Парламентының закон чыгару палатасына вакытыннан алда сайлаулар алдыннан Баулы муниципаль районы башлыгының Үзбәкстан Генераль консулы Фәриддин Насриев белән җылы очрашуы булды.

Фәрит Насриев сүзләренә караганда, республиканың генконсуллыгы Идел буе федераль округының 14 төбәгендәге гражданнарга хезмәт күрсәтә. Эш визитлары белән дә ул нигездә регионнарга чыга. Генераль консуллыкның төп бурычы - Үзбәкстан гражданнарына Идел буе федераль округында хокукый ярдәм күрсәтү.

Баулы муниципаль районы башлыгы Рамил Гатиятуллин Баулы районы турында сөйләде: районның «Татарстан Республикасының көньяк-көнчыгыш капкасы», шулай ук зур транспорт узелы булуын билгеләп үтте.

Үз чиратында, Фәрит Насриев Үзбәкстан гражданнарын мәгълүмат белән тәэмин итүдә ярдәм күрсәткәне, вакытыннан алда сайлауларда тавыш бирү мөмкинлеге биргән өчен район башлыгына рәхмәт белдерде белдерде.