Татарстан Росреестрында суд приставлары хезмәте белән хезмәттәшлек мәсьәләләре турында фикер алыштылар

2019 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсендә Федераль суд приставлары хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Эльвира Лабашова катнашында киңәшмә узды.

Нәтиҗәдә оештыру характерына ия булган күчемсез милек объектларына карата тәэмин итү чараларын кертү (бетерү) турындагы актларны үтәүгә кагылышлы проблемаларны хәл итү буенча беренче чираттагы бурычлар билгеләнде.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе исегезгә төшерә: кулга алу яки тыю турындагы язма бердәм дәүләт реестрына (ЕГРН) суд приставлары, суд һәм салым органнары хезмәтеннән ведомствога керә торган документлар нигезендә кертелә. Шул ук вакытта арест/тыю барлык күчемсез милек объектларына да, аерым объектларга да салынырга мөмкин.